Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Beta ve Karides Akvaryumu

EastBlood

Pupa
17 May 2020
57
5
30
LV
0

Fotoğrafını da paylaştığım 50 LTlik bitkili akvaryuma sahibim. Akvaryumda şu an 12 adet Mavi Melek Karides ve 3 adet Elma Salyangozum var. 5 adet karidesim hamile şu anlık ve her birinde en az 30 yumurta rahat var. Malum karides akvaryumu olduğu için 1den fazla balık alamıyorum ancak hamile karideslerim de yumurtladıktan sonra ve onlar da büyükten sonra elimde en az 100 popülasyonluk karides olacağını düşünerekten 1 adet Beta Balığı ve Pigme Çöpçü Balığı almayı düşünüyorum. Çünkü betalar kısmende olsa iri balıklar ve gösterişliler en mantıklısının o olacağını düşündüm. Betaların herhangi başka bir canlıyla birlikte yaşamadığını biliyorum ancak karideslerin hepsine saldıracak kadar olumsuz bir durum yaşar mıyım. Karides üretmek gibi bir amacım yok zaten. Beta alırsam akvaryumun sol arka tarafına biraz daha saklanma alanı yapmayı düşünüyorum. Sonuç olarak bu akvaryumda Beta, Pigme, Salyangoz ve Karidesler birlikte yaşayabilir mi ? Daha önce deneyimlemiş olanların fikrini almak isterim.

Ekli dosyalar

• IMG_20230622_023636.jpg
    IMG_20230622_023636.jpg
    272.6 KB · Görüntüleme: 74

Users who are viewing this thread

Üst Alt