Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Herkese merhaba🫡

Ayktdkmc

Yumurta
30 May 2024
7
1
15
LV
0

Merhaba adım Aykut 30 yaşındayım Diyarbakırda çalışıyorum ama Antalyada yaşıyorum uzun zaman önce balık,muhabbet kuşu ve kedi besledim şimdi tarantula ve geckolara merakım var meslek olarak askeri personelim o yüzden diyarbakırdayım fakat Antalyaya geri gidicem bulabilirsem hem bana arkadaşlık edecek hemde hobi olarak tarantula beslemeye başlıcam yardımlarınızı esirgemeyin şimdiden teşekkür ederim ve tanıştığımız memnun oldum 🫡

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
2,002
1,883
475
Ödüller
20
LV
5

Merhaba foruma hoşgeldiniz..

Yardımcı olmak adına forum kuralları gereği yasal olmayan türlerin(akrep gecko tarantula vs) satışı ve ilanları forumumuzda yasak..

Tarantula hobisine başlamak istiyorsanız öncelikle bu canlıları iyi tanıyıp araştırmasını yapmalısınız aksi halde alacağınız bir tarantulanın karakterini bilmediğiniz için hem kendinize hem canlıya zarar verebilirsiniz.. bunları söylememin amacı 100 lirayada tarantula var 5000 lirayada yani tür seçimi ve bütçenize göre araştırma yapmalısınız

Ayktdkmc

Yumurta
30 May 2024
7
1
15
LV
0

Teşekkür ederim bilgi için araştırmamı yapıyorum ve yapmayada devam edicem hem yaşam alanını ve canlı yemlerini hazırlamadan sahiplenme yapmıcam daha araştırma aşamasındayım kafamda 1-2 tür oluştu zaten yavaştan başlangıç için
•Brachypelma smithi
•Brachypelma vagans
•Grammostola rosea
Aralarında gidip geliyorum ama rosea daha ağır basıyor

ankaralıhilti

Yumurta
28 May 2022
32
8
15
LV
0

Teşekkür ederim bilgi için araştırmamı yapıyorum ve yapmayada devam edicem hem yaşam alanını ve canlı yemlerini hazırlamadan sahiplenme yapmıcam daha araştırma aşamasındayım kafamda 1-2 tür oluştu zaten yavaştan başlangıç için
•Brachypelma smithi
•Brachypelma vagans
•Grammostola rosea
Aralarında gidip geliyorum ama rosea daha ağır basıyor
Bunun için bir tür yani mesela grammostola rosea örnek gösterilemez daha çok grammostola cinsindeki tarantulalar örnek gösterilebilir örneğin g. porteri g. pulchra g. pulchipres g.alticeps g.iheringi g.rosea bunların hepsi grammostoladır ve aynı karakterdedir yani aynı şey brachypelma için ve diğer cinsler içinde geçerli ayrıca brachypelma çok sıkıcı (çok yavaş büyümesi ve kendine yuva yapmaması vb.) Bir cins yani bence 2. tarantula için uygun ayrıva brachypelma vagans diye bir tür yoktur tlicocatl cinsine geçmiştir albopilosus ile beraber, başlangıç için benim cins önerilerim: (hepsinin bakım rehberi forumumuzda vardır) lasidiora,grammostola,davus,pterinopelma,acanthoscurria,chromatopelma(sadece cyaneopubescens türü vardır yani cc),nhandu,phormictopus.
oldukça yavaş büyüyen ama başlangıç olan tarantulalar:tlicocatl ve brachypelma cinsleridir. Bahsettiğim cinsler yer türü ve fırsatçı kazıcıdır bundan sonra daha sakin baboon(örn. Hysterocrates gigas,monocentropus balfouri) veya yeni dünya ağaç türleri beslenebilir umarım hobiyi sever ve alışırsınız başka sorunuz olursa cevaplarım.

Ayktdkmc

Yumurta
30 May 2024
7
1
15
LV
0

Bunun için bir tür yani mesela grammostola rosea örnek gösterilemez daha çok grammostola cinsindeki tarantulalar örnek gösterilebilir örneğin g. porteri g. pulchra g. pulchipres g.alticeps g.iheringi g.rosea bunların hepsi grammostoladır ve aynı karakterdedir yani aynı şey brachypelma için ve diğer cinsler içinde geçerli ayrıca brachypelma çok sıkıcı (çok yavaş büyümesi ve kendine yuva yapmaması vb.) Bir cins yani bence 2. tarantula için uygun ayrıva brachypelma vagans diye bir tür yoktur tlicocatl cinsine geçmiştir albopilosus ile beraber, başlangıç için benim cins önerilerim: (hepsinin bakım rehberi forumumuzda vardır) lasidiora,grammostola,davus,pterinopelma,acanthoscurria,chromatopelma(sadece cyaneopubescens türü vardır yani cc),nhandu,phormictopus.
oldukça yavaş büyüyen ama başlangıç olan tarantulalar:tlicocatl ve brachypelma cinsleridir. Bahsettiğim cinsler yer türü ve fırsatçı kazıcıdır bundan sonra daha sakin baboon(örn. Hysterocrates gigas,monocentropus balfouri) veya yeni dünya ağaç türleri beslenebilir umarım hobiyi sever ve alışırsınız başka sorunuz olursa cevaplarım.
Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Ayktdkmc

Yumurta
30 May 2024
7
1
15
LV
0

Hoş geldiniz hayırlı hobiler. 👋
Hoş buldum 👋
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yardımcı olmak adına forum kuralları gereği yasal olmayan türlerin(akrep gecko tarantula vs) satışı ve ilanları forumumuzda yasak..

Tarantula hobisine başlamak istiyorsanız öncelikle bu canlıları iyi tanıyıp araştırmasını yapmalısınız aksi halde alacağınız bir tarantulanın karakterini bilmediğiniz için hem kendinize hem canlıya zarar verebilirsiniz.. bunları söylememin amacı 100 lirayada tarantula var 5000 lirayada yani tür seçimi ve bütçenize göre araştırma yapmalısınız

Bu forumun yönetici sizsiniz sanırım çok beğendim emeği geçen herkese teşekkür ederim 🙏🏻 araştırma yaparken bile çok heyecanlanıyorum ve beni bilgilendirdiğiniz için tek tek herkese teşekkür ederim 😇
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hocam iyi günler L2-L3 tarantulalar kaç güne kadar yem yemeden durabilir (Kargo ile gelecek)foruma baktım ama bulamadım

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
2,002
1,883
475
Ödüller
20
LV
5

6 ay yem yemeyen tarantulalarım oldu yem konusunda sıkıntı yapmayın uzun süre aç durabilirler

Users who are viewing this thread

Üst Alt