Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karincam cikmaya calisiyor

• Konbuyu başlatan EfeS
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:17

EfeS

Pupa
Stajyer Editör
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Test tüplerim gelmeden kralice karinca buldum, mecburen 20ml'lik şırıngadan bi yer yaptim pamuklu sulu falan, bugun karanlikta etrafına kirmizi asetat sararken fark ettim ki karincam hep kacmaya calisiyo hic sabit durmuyo, şırınganın icinde dar bir alani var, ne yapmam gerek ilk karincam streslenmesi normal mi(fotografi kagidi cikartip cektim normalde kirmizi asetat sarili)

Ekli dosyalar

• 16257630310931258357789.jpg
    16257630310931258357789.jpg
    350.2 KB · Görüntüleme: 159

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
2,003
1,884
475
Ödüller
20
LV
5

Her kurulum sonrası yaşanan standart bir durum bi kaç güne normale dönüp yerine alışır

EfeS

Pupa
Stajyer Editör
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Her kurulum sonrası yaşanan standart bir durum bi kaç güne normale dönüp yerine alışıcok
cok teşekkür ederim, bir de test tupleri geldiginde ben bunu o test tupune aktarayim mi yoksa iscilerinin cikmasini bekleyip mi aktarayim

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Karıncanızın cinsi Cataglyphis türü de büyük ihtimalle Nodus. Bakımı diğer başlangıç türlerine oranla zordur, özel bakım gerektirir. Hobiye yeni başladıysanız doğaya geri salmanızı öneririm.

EfeS

Pupa
Stajyer Editör
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Karıncanızın cinsi Cataglyphis türü de büyük ihtimalle Nodus. Bakımı diğer başlangıç türlerine oranla zordur, özel bakım gerektirir. Hobiye yeni başladıysanız doğaya geri salmanızı öneririm.
rica etsem özel bakimlari soyler misiniz, kendisi ilk karincam olduğundan benim icin cok ozel, gereken her bakimi yapabilecegime inaniyorum(2 aydir her hafta en az 5 kez aramaya ciktim bulamadim, bu karincayi da dün cok islek bir yolda buldum)

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

rica etsem özel bakimlari soyler misiniz, kendisi ilk karincam olduğundan benim icin cok ozel, gereken her bakimi yapabilecegime inaniyorum(2 aydir her hafta en az 5 kez aramaya ciktim bulamadim, bu karincayi da dün cok islek bir yolda buldum)
Ben hobiye başlamaya karar verdiğimde iki yıl boyunca hiç bir kraliçe bulamamıştım :). Güney Avrupa Cataglyphis Nodus bakımına buradan bakabilirsiniz.

EfeS

Pupa
Stajyer Editör
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

Ben hobiye başlamaya karar verdiğimde iki yıl boyunca hiç bir kraliçe bulamamıştım :). Güney Avrupa Cataglyphis Nodus bakımına buradan bakabilirsiniz.
ilk olarak link icin tesekkur ederim internetten biraz baktim elreaenin videosunda da anlatmis biraz onlari da denicem
bir de ben 1 hafta once kralice buldum sanip kadife karincasi bulmusum, onu da 1 haftadir besliyorum ama en kisa zamanda buldugum yere goturcem sanirsam, (kadife karincasi evde beslenmez demi ona buyuk bir kapta bakiyorum toprak falan olan)

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

ilk olarak link icin tesekkur ederim internetten biraz baktim elreaenin videosunda da anlatmis biraz onlari da denicem
bir de ben 1 hafta once kralice buldum sanip kadife karincasi bulmusum, onu da 1 haftadir besliyorum ama en kisa zamanda buldugum yere goturcem sanirsam, (kadife karincasi evde beslenmez demi ona buyuk bir kapta bakiyorum toprak falan olan)
Karınca dışında wc (doğadan alınmış) canlı beslemek hem etik değildir hem de çoğu uyum sağlayamadığı için ölürler.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Yok be salmasi gerekli değil. Bakabilir, forumda çokça post açıldı.

Users who are viewing this thread

Üst Alt