Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış uykusu sonrası tetra

muaffakizefe

Yumurta
4 Şub 2022
7
0
5
LV
0

öncelikle selam 2 adet messor, 1 adet crema ve 1 adet tetra kralicem var. İşcileri ve yumurtaları olmadıgı halde ufak 1.5 aylık bir kıs uykusuna yatırdım bu arkadaşları ve 2 gün önce çıkardım. Bugün ise gözlemlemek icin tüplere ufakcık bir sucuk parcası koydum, tetra haric hiçbiri ilgilenmedi. Ancak tetra kralicem direkt olarak yemeye başladı, normalde ilk işciye kadar besleme yapılmaz yani kralice gerek duymaz ancak beni şüpheye düşürdü aç olabilir mi besleme yapmalı mıyım sizce?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
2,003
1,884
475
Ödüller
20
LV
5

Normalde bazı cinsler hariç örneğin cataglyhpis gibi ilk işçiye kadar beslemeye yapmaya gerek yok bazen istisna oluşabiliyor ama siz zaten kış uykusuna yatırarak protein ihtiyaçlarını korumuşsunuz bu saatten sonra yapılacak şey sıcak ve karanlık bir ortamda rahatsız etmeden yumurtlamalarını beklemek olur :)

muaffakizefe

Yumurta
4 Şub 2022
7
0
5
LV
0

Normalde bazı cinsler hariç örneğin cataglyhpis gibi ilk işçiye kadar beslemeye yapmaya gerek yok bazen istisna oluşabiliyor ama siz zaten kış uykusuna yatırarak protein ihtiyaçlarını korumuşsunuz bu saatten sonra yapılacak şey sıcak ve karanlık bir ortamda rahatsız etmeden yumurtlamalarını beklemek olur :)
teşekkürler cevap için uygun sıcaklığı ve karanlığı sağladım yapacağım tek şey yumurta beklemek bundan sonra o zaman :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt