Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Termostat ayarı ile ilgili yardım

fUpsY.png

Utku BlackMamba

Yumurta
6 Haz 2024
5
0
5
LV
0

Termostatlı bir ısıtıcı pedim var . En yüksek sıcaklığı 32 ye ayarladım probu yaşam alanının zeminine sabitledim . Fakat bazen , 32 den anında 30 a düşüyor . 29 derecede iken anında 35-36 dereceye çıkıyor , 1 2 saniye sonra tekrar 29 30 arasına dönüyor . Hassasiyet ayarını 1.5 derece yaptım 30.5 olduğunda çalışmaya başlıyor çalışmaya başladıktan 1 2 saniye sonra çok hızlı bir şekilde 32 ye ulaşıyor(1 2 saniyede birden artması garip geldi) ve kapanıyor bir anormallik var mıdır? Kalibrasyon ayarını buzu referans alarak yaptım iki defa ölçtüm ilk 0 gösterdi ikinci ölçüşümde 0.5 gösterdi . Ayrıca zemine elimi koydugumda sıcaklık sanki azmış gibi geliyor ama soğuk kısımla arasında baya fark oluyor belkide ben 30 32 dereceyi kafamda daha sımsıcak bir zemin olarak kurmuşumdur.