Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bacağı sakatlanmış zıplayan örümcek

13 May 2024
2
0
5
LV
0

Merhabalar, evimin balkonunda bacakları sakatlanmış bir tane zıplayan dost buldum. Başta doğal seçilime engel olmamak için bakıma almayacaktım fakat içim el vermedi. Kendimce bir alan yaptım. Biraz kendini toparlarsa doğaya geri salacağım. Acaba bacağı iyileşir mi? Tarantulalarda sık görülen bir durum diye biliyorum.

Doğadan direkt canlı almak yanlış bunu biliyorum ama bu tip yaralanmalar olunca bakım yapmak da biz insanlar için sorumluluk diye düşünüyorum. İyileşmez ise ömrünün sonuna kadar ben bir şekilde bakmayı düşünüyorum. Formda yazılan makaleleri okudum. Bakımı ve hızlı iyileşmesi için fazladan bilgi vermek isteyen olursa seve seve bilgilerini kabul ederim. Çünkü daha önce hiç kapalı ortamda örümcek beslemedim.