Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Astronot balığı

BekR23

Yumurta
31 Eki 2023
2
0
5
LV
0

Arkadaşlar selamünaleyküm. Yaklaşık bir haftadır astronot balığı besliyorum daha yeni başladım. Balıklar ilk aldığımda akvaryuma uyum sağlamaları adına hiç karışmadım gayet iyilerdi. Dün akvaryumun suyunu temizledim yarı yarı takviye yaptım ve dinlenmiş su ekledim 4 tane balık var ve bir tanesi felç geçirmiş gibi sürekli dipte hareketsiz bekliyor sadece solunum yapıyor ve kuyruğunu titretiyor başka hiç bir hareketi yok. Sebebi nedir acaba bugun hiç beslenmedi de yemeden de kesildi. Biraz araştırdım yumurtlama diyorlar veya bakteri kapmış diye yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Ekledigin su ile akvaryumdaki su sicakligi aynimiydi? Eğer soğuk suyu direk eklediysen balığı çarpmış olabilir. En önemli noktalardan biri de ekledigin suyun değerleri, Türkiye'ye gelen çeşme suyu sanırım şuan kizilirmaktan geliyor, yani yaz boyu gelen sudan farklı bir su. Hatta bu durumdan haberi olmayıp anaç balıklarını kaybeden üreticiler oldu (üreticiler herzaman çeşme suyunun nerden geldiğini kontrol eder, ülkemizdeki çeşme suyu sadece barajlardan gelmiyor.) Akvaryumunda ısıtıcı var mı bunlar da etken olabilir

BekR23

Yumurta
31 Eki 2023
2
0
5
LV
0

Ekledigin su ile akvaryumdaki su sicakligi aynimiydi? Eğer soğuk suyu direk eklediysen balığı çarpmış olabilir. En önemli noktalardan biri de ekledigin suyun değerleri, Türkiye'ye gelen çeşme suyu sanırım şuan kizilirmaktan geliyor, yani yaz boyu gelen sudan farklı bir su. Hatta bu durumdan haberi olmayıp anaç balıklarını kaybeden üreticiler oldu (üreticiler herzaman çeşme suyunun nerden geldiğini kontrol eder, ülkemizdeki çeşme suyu sadece barajlardan gelmiyor.) Akvaryumunda ısıtıcı var mı bunlar da etken olabilir
Isıtıcım var hocam 28 dereceye ayarlı, ama su eklerken ben soğuk suyu döktüm direk çarpıldı o zaman balık. Zaten sürekli ısıtıcının dibinde hareketsiz bekliyor. Ne yapmam lazım şimdi benim ona düzeltme imkanım nedir?

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Isıtıcım var hocam 28 dereceye ayarlı, ama su eklerken ben soğuk suyu döktüm direk çarpıldı o zaman balık. Zaten sürekli ısıtıcının dibinde hareketsiz bekliyor. Ne yapmam lazım şimdi benim ona düzeltme imkanım nedir?
Su çarptığında ne yapman lazım o konuda tecrübem yok, internette aratarak bulabilirsin ama

Baras

Yumurta
20 Eki 2023
8
1
15
LV
0

Merhabalar ilk önce geçmiş olsun su çarpmasında balığın sıcak tarafa geçtiğinde yada su ısındığında düzelmesi lazım hala geçmediyse başka bir problem var demektir biraz temas ettiğinizde ne yapıyor ona bakabilirsiniz yüzüşü kaçışı farklıysa bi hastalığından şüphe etmelisiniz böyle bir durumdada akvaryumun suyunu karantina tankına almanız lazım ve karantina tankında balığa tedavi uygulamanız lazım umarım bu vakite kadar geçmiştir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ve su değişiminde yarı yarıya su değişimi bu zamanlarda risklidir %25 lik su değişimi daha ideal olur çeşme suyu yerine içme suyu kullanmak daha sağlıklıdır türkiye çeşme sularında her ihtimale karşı tehlikeli durumlar oluşabilir içme suyunun ısınmasını bekleyip eklemek daha sağlıklıdır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt