Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tatlı Su Balığı Pangasius sanitwongsei ( pengasus köpekbalığı)

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
384
151
185
Ödüller
4
LV
2

pengasus-kopek-baligi-beslenmesi.jpg

Latinca adı : Pangasius sanitwongsei

Bakımı : kolay

Boyutu : 7-100 cm arası

pH: 6,5 -- 7,5.

Sıcaklık: (en az 20 en fazla 30 derece)

Tank hacmi :  Yavrulara 200 - 300 L Yetişkinlere 500 L yeterli olur

Yaşam süresi: 5 - 10 yıl iyi bakılan balıkları 15 - 20 yıl ömrü olduğu gözlemlenmistir

Menşei/Habitat: Hindistan ve Çinin tatlı su kenarlarında

Mizaç/Davranış: Sakin genellikle yavaş hareket ederler

Tank Arkadaşı : Pengasus, uysal bir akvaryum köpek balığıdır . Saldırgan olmayan birçok türle yaşayabilir . Midas,Oscar,Jack Desemby , Arowana , Papağan Ciklet beraber yaşayabileceği balıklardandır .
Küçük balıklar Pengasus ile uyumlu sayılmaz

Beslenme : Pengasus köpek balığı yemleri et içeriklidir . Acıktığında, öteki balıklara atılıp dipte kalmış yemleri yiyebilir Günde 2-3 kez yem verilebilir . Yaşlı Pengasusların dişleri zayıflar. Bitkisel yem ileri yaşlı balıklara uygundur

Cinsiyet : Cinsiyet ayrımı zor olmakla beraber dişilerin karın yüzgeçleri daha geniş olur

Hastalık: Beyaz benek  ve mantar
ile ilgili hastalıklara çok yatkındır. Diğer kedi balıklarında olduğu gibi beyaz benek hastalığının tedavisi zordur. Çünkü balığın pulları yoktur. Neredeyse tüm beyaz benek ilaçlarının diğer türlere göre kedi balıklarında yarı yarıya etkili olduğu söylenebilir. Korunmasız vücudu yaralanmalara çok müsaittir. Kolay ürken bir tür olduğu da düşünülünce bakımına fazladan özen gösterilmelidir. Pulları olmadığından hastalık tedavisinde potasyum permanganat ya da bakır içeren ilaçlar kullanılmamalıdır. Malahit yeşili ve formalin ise normal dozun yarısı ya da çeyreği kadar verilmelidir. İlaç kullanırken ekstra dikkat edilmelidir.

Son düzenleme:

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

köpekbalıklarında genelde pelvik yüzgeçten cinsiyet ayrımı kolay oluyor erkeklerde ekstra organ oluyor bu türde yok mu?

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
384
151
185
Ödüller
4
LV
2

Dişiler erkeklere göre daha iridir ve vücutlarındaki çizgiler daha açık renklidir. Ancak yavruyken bu farklar henüz ortaya çıkmadığından alacağınız balığın cinsiyetini belirlemeniz çok zordur

Çok fazla araştırdım fakat yanlızca yukarıdaki bilgi ve yazdığım bilgileri buldum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

köpekbalıklarında genelde pelvik yüzgeçten cinsiyet ayrımı kolay oluyor erkeklerde ekstra organ oluyor bu türde yok mu?
Çok fazla arastirdim fakat oyle bi bilgi bulamadım

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Dişiler erkeklere göre daha iridir ve vücutlarındaki çizgiler daha açık renklidir. Ancak yavruyken bu farklar henüz ortaya çıkmadığından alacağınız balığın cinsiyetini belirlemeniz çok zordur

Çok fazla araştırdım fakat yanlızca yukarıdaki bilgi ve yazdığım bilgileri buldum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çok fazla arastirdim fakat oyle bi bilgi bulamadım
st-sex-a-shark.jpg

bu bahsettiğim organ köpekbalıklarının genelinde bu şekilde

Users who are viewing this thread

Üst Alt