Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Çok garip

Yiğit Efe

Pupa
5 Haz 2021
76
15
30
LV
0

Dün bulduğum formica bugün yumurtladi. Formicalar stresli olmuyor muydu garibime gitti.

• Beğen
Tepkiler: ATL

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Çok normal. Kolay yumurtlar fakat kolay yer.

• Beğen
Tepkiler: ATL

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Sonrası için dikkat etmek gerek ?

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Bu formicalarin da ortası yokmuş ??
Bazen bakarsın her şey kusursuz hatta olması gerektiğinden daha iyi gider, sonra bir sabah uyanırsın 2 3 işçi ölü bulursun, sonra yavaş yavaş hepsi ölmeye başlar ve benim gibi şu cümleyi kurarsın: "Üzerine para verseler bir daha bakmam bu cinse." :sick:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Çok deli dolu bir tür bir o kadarda hassas en ufak tıkırtı da deliye dönüyorlar tüpte kaçışanlarmı dersin kendini outworldde duvalarlara kafa atanmı dersin yoksa yumurtları kapıp kaçışmalarınımı dersin ha birde çok pisler ne varsa çer çöp nemli pamuğa yığıyorlar :D 2 haftada 13 işçiye ulaştı kolonim pazardan pazara şekerli su ve 2 tane un kurdu atıyorum sonra arkama bakmıyorum :(

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Yumurtlar yumurtalamasına da işçi de verir onlarca verir sonra bir bakmışsın ansızın tüpün yarısı salgıladıkları asit olmuş koloninin yarısı ölmüş. Formicalara ben tamamen farklı bir setup kuruyordum hobideyken. İstese de asitle öldüremiyorlardı kendini ama psikopat bir cins selam versen asit atarlar çok garip. Çocukken hobide ilk zamanlarımda forum yok bir şey yok kraliçe bulamaz sabırsızlıkla koloni içinden almaya çalışırdım. Ellerimi ayaklarıma ölümüne saldırırlardı. Küçük parmaklarıma. Çok severim bu türü.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Yumurtlar yumurtalamasına da işçi de verir onlarca verir sonra bir bakmışsın ansızın tüpün yarısı salgıladıkları asit olmuş koloninin yarısı ölmüş. Formicalara ben tamamen farklı bir setup kuruyordum hobideyken. İstese de asitle öldüremiyorlardı kendini ama psikopat bir cins selam versen asit atarlar çok garip. Çocukken hobide ilk zamanlarımda forum yok bir şey yok kraliçe bulamaz sabırsızlıkla koloni içinden almaya çalışırdım. Ellerimi ayaklarıma ölümüne saldırırlardı. Küçük parmaklarıma. Çok severim bu türü.
Çok fena un kurdunu yarı ölü yani kafasını biraz ezip atıyorum işçi önce kıskacıyla yakalayıp sonra poposunu un kurduna doğru eğiyor sanırım dediğin asit olayını yapıyor yada başka bişeydir bilmiyorum dışarıda sokakta görende zararsız hayvanlar deyip geçer ama gerçekten piskopatlar :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt