Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe karıncanın türü nedir?

• Konbuyu başlatan Tzan
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:06

Tzan

Yumurta
20 May 2024
2
0
5
LV
0

1. Ve 2. resim aynı karıncalar. 3. Farklı bir tür. Türlerin isimlerini bilen bana yardım edebilecek olan varmı?
IMG_20240520_225812.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20240518_193510.jpg
    IMG_20240518_193510.jpg
    63.9 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20240518_193353.jpg
    IMG_20240518_193353.jpg
    68.2 KB · Görüntüleme: 41
6 Nis 2020
106
44
75
LV
0

Tzan

Yumurta
20 May 2024
2
0
5
LV
0

Cevaplar için teşekkürler, Lasius Niger yani kara bahçe karıncası değil mi ilk iki fotoğraf
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İkincisi de Cataglyphis nodus değilmi?

Önermemenizin sebebi yumurtadayken bile beslenmesimi yoksa sıcaklık isterlerimi? Yada başka bir şey mi? Bana tırmanamamaları bir avantaj gibi geldi

karıncaking

Süper Majör
14 Şub 2023
238
55
110
Ödüller
2
LV
1

Cevaplar için teşekkürler, Lasius Niger yani kara bahçe karıncası değil mi ilk iki fotoğraf

İkincisi de Cataglyphis nodus değilmi?

Önermemenizin sebebi yumurtadayken bile beslenmesimi yoksa sıcaklık isterlerimi? Yada başka bir şey mi? Bana tırmanamamaları bir avantaj gibi geldi
3. Kırmızı olan cata kraliçesi,semi-claustral işi zorlaştırmaz ama doğru düzgün bir şekilde başarı edebilmek için ısıtıcı peşin üstüne arena yapmak veya ısıtıcı lambaların altına arena vs.yapmak gerekiyor yanında ayriyeten kış uykusuna girmeyen bir türdür diyapoza girerler onuda ona göre ayarlamanız lazım.larvaları kum ile örüyorlar ayriyeten her hangi bir siteden vs.kum alınması gerekiyor.Ben bile yaklaşık bir sene önce cata livida kraliçesi bulmuştum bu özelliklerinden eş geçmiştim çünkü gerçekten baya ayrıcalık isteyen bir tür.

Hormiga

Süper Majör
Editör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
284
110
140
Ödüller
5
LV
2

3. Kırmızı olan cata kraliçesi,semi-claustral işi zorlaştırmaz ama doğru düzgün bir şekilde başarı edebilmek için ısıtıcı peşin üstüne arena yapmak veya ısıtıcı lambaların altına arena vs.yapmak gerekiyor yanında ayriyeten kış uykusuna girmeyen bir türdür diyapoza girerler onuda ona göre ayarlamanız lazım.larvaları kum ile örüyorlar ayriyeten her hangi bir siteden vs.kum alınması gerekiyor.Ben bile yaklaşık bir sene önce cata livida kraliçesi bulmuştum bu özelliklerinden eş geçmiştim çünkü gerçekten baya ayrıcalık isteyen bir tür.
bütün bunları sağlayıp daha yumurta almadan kolonisi ölen çok oluyo nazlı bi tür daha önce besledim ilk işçiyi cıkardım ve 3 işçiden sonra ben de kolonimi kaybettim malesef işçi eklemek gerekiyo alternatif bir sürü yem istiyo zor bir tür ama izlemesi de bakmasıda eğlenceli

karıncaking

Süper Majör
14 Şub 2023
238
55
110
Ödüller
2
LV
1

bütün bunları sağlayıp daha yumurta almadan kolonisi ölen çok oluyo nazlı bi tür daha önce besledim ilk işçiyi cıkardım ve 3 işçiden sonra ben de kolonimi kaybettim malesef işçi eklemek gerekiyo alternatif bir sürü yem istiyo zor bir tür ama izlemesi de bakmasıda eğlenceli
Maalesef öyleler her güzel türün bir zorluğu var😃

Users who are viewing this thread

Üst Alt