Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi

• Konbuyu başlatan Tibuk
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:14

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Cinsi Tetramorium fakat kanatlı olduğundan dolayı prenses olma ihtimali de var. Kanatsız gördüklerin muhtemelen kraliçedir fakat bu canlı için kesin bir şey denemez. Kanat dökerse ya da yumurtlayıp yumurtalarını geliştirirse kraliçedir denebilir büyük ölçüde.

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Cinsi Tetramorium fakat kanatlı olduğundan dolayı prenses olma ihtimali de var. Kanatsız gördüklerin muhtemelen kraliçedir fakat bu canlı için kesin bir şey denemez. Kanat dökerse ya da yumurtlayıp yumurtalarını geliştirirse kraliçedir denebilir büyük ölçüde.
Tesekkur ederim bir tanesi gozumun onunde kanat doktu almamıstım eve gidince bulursam alacağim bende 2 test tüpü var tetramorium da multi denenebilir mi

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Tesekkur ederim bir tanesi gozumun onunde kanat doktu almamıstım eve gidince bulursam alacağim bende 2 test tüpü var tetramorium da multi denenebilir mi
Evet denenebilir. İşçiler çıktıktan sonra bir kraliçeyi öldürebiliyor, ben çok denedim ama hiç kraliçe öldürmesi yaşamadım gayet sağlıklılardı. Ama bunu yaşayanlar da oluyor.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Ben direk ikisinide aynı uçuşta aynı anda bulup tüpe aldım şimdiye kadar sorun çıkmadı
IMG_20210701_120243.jpg

ama farklı günlerde farklı uçuşlardan alınan kraliçelere multi denenirse veya yumurtası olan kraliçeye başka kraliçe eklenirse kavga ihtimalleri var.. ama sadece ihtimal belkide gül gibi geçinip giderler denemeden bilemezsin

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Evet, pleometrosis kurucu aşama geçirebiliyorlar. İşçi sonrasında tüm kraliçelerin yaşama garantisi yok. 1 dominant kraliçe hariç gerisi öldürülebilir.

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Evet, pleometrosis kurucu aşama geçirebiliyorlar. İşçi sonrasında tüm kraliçelerin yaşama garantisi yok. 1 dominant kraliçe hariç gerisi öldürülebilir.
Sabah 3 4 tane cok az bakmama ragmen bulmustum 1 saat once yine baktım 1 tane kalmamış acaba günes vuruyo diye bu kadar hızlı gitmis olabilirler mi

Users who are viewing this thread

Üst Alt