Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurdu yem yemiyor

Askın

Yumurta
21 Nis 2023
28
1
15
LV
0

Un kurdum yataklığını değiştirdiğimden yem yemiyor yataklığını değiştirdiğimden beri iki gündür patates elma havuç yemiyor

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Un kurdunuzun fotoğrafını atar mısınız

Askın

Yumurta
21 Nis 2023
28
1
15
LV
0

Ekli dosyalar

• IMG_20230508_202828.jpg
    IMG_20230508_202828.jpg
    201.6 KB · Görüntüleme: 94

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Kurtlarda bir sorun gözükmüyor, artık pupa evresine geçecekler ondan dolayı bir şey tüketmiyorlar

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Yemediğini nereden biliyorsunuz ? Herhangi bir kararma veya kuruma yok kurtlarda bi sıkıntı görünmüyor.. ayrıca böyle çok patates koymaya devam ederseniz 1 haftaya mite veya sinek oluşmaya başlar o kapta.. bir dilim yeterli ve koyduktan 12 saat sonra geri al sulu sebzeleri

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yemediğini nereden biliyorsunuz ? Herhangi bir kararma veya kuruma yok kurtlarda bi sıkıntı görünmüyor.. ayrıca böyle çok patates koymaya devam ederseniz 1 haftaya mite veya sinek oluşmaya başlar o kapta.. bir dilim yeterli ve koyduktan 12 saat sonra geri al sulu sebzeleri
O sistemde mite vardır şuan bu acı gerçekle elbet bir gün karşılaşacaktır genç hobici arkadaşımız 😁
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

@Askın sizinle alaylı şekilde dalga geçtiğimizi düşünmeyin ,bizde bu yollardan geçtik , tecrübe ile öğrenmek her zaman daha iyidir 😁

Askın

Yumurta
21 Nis 2023
28
1
15
LV
0

Yok yok yeni başladım bende demiyom ilk aldığımda koyduğum an hemen yiyorlardı şimdi göremiyom yediklerini
O sistemde mite vardır şuan bu acı gerçekle elbet bir gün karşılaşacaktır genç hobici arkadaşımız 😁

@Askın sizinle alaylı şekilde dalga geçtiğimizi düşünmeyin ,bizde bu yollardan geçtik , tecrübe ile öğrenmek her zaman daha iyidir 😁
ok

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Kurulum çok yanlış ben ince taneli un kıvamında olan yataklıkları kullanmayı şiddetle tavsiye etmiyorum, onun yerine yaprak kepek , kaba kepek , yulaf ezmesi kullanabilirsiniz

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Gıda kaynağı da un gibi ince taneli gıda kaynaklarını tavsiye etmiyorum

Askın

Yumurta
21 Nis 2023
28
1
15
LV
0

Yok yok yeni başladım bende demiyom ilk aldığımda koyduğum an hemen yiyorlardı şimdi göremiyom yediklerini

ok
Kurulum çok yanlış ben ince taneli un kıvamında olan yataklıkları kullanmayı şiddetle tavsiye etmiyorum, onun yerine yaprak kepek , kaba kepek , yulaf ezmesi kullanabilirsiniz
Kepekği nereden bulabilirim

EastBlood

Pupa
17 May 2020
57
5
30
LV
0

ok

Kepekği nereden bulabilirim
Burdan da alabilirsin kilosuna göre gayet uygun. 3 kilo değişim sıklığına göre değişmekle birlikte sana aylarca hatta senelerce gidebilir.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Burdan da alabilirsin kilosuna göre gayet uygun. 3 kilo değişim sıklığına göre değişmekle birlikte sana aylarca hatta senelerce gidebilir.
Siz alıp kullandınız mı bu ürünü ,her hangi bir problem yaşadınız mı , çünkü ben bir yerden aldım bütün kurtlar mefta oldu içine sözde insan yararı için kimsayal tarzında ürünler ekleniyor kurtlar yiyince büyük sorun oluyor o yüzden alırken satıcı ile de içinde herhangi bir kimsayal kattı maddesi kullanılıyor mu diye sormak lazım

EastBlood

Pupa
17 May 2020
57
5
30
LV
0

Siz alıp kullandınız mı bu ürünü ,her hangi bir problem yaşadınız mı , çünkü ben bir yerden aldım bütün kurtlar mefta oldu içine sözde insan yararı için kimsayal tarzında ürünler ekleniyor kurtlar yiyince büyük sorun oluyor o yüzden alırken satıcı ile de içinde herhangi bir kimsayal kattı maddesi kullanılıyor mu diye sormak lazım
Yaklaşık 2 hafta önce aldım, AntalyaÇekirgeden aldığım kepekten daha besleyici olduğunu düşünüyorum çünkü normalden daha kısa sürede pupa evresine geçmeye başladı kurtlar.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yaklaşık 2 hafta önce aldım, AntalyaÇekirgeden aldığım kepekten daha besleyici olduğunu düşünüyorum çünkü normalden daha kısa sürede pupa evresine geçmeye başladı kurtlar.
Anladım, Antalya çekirgenin yataklığını kullanmadım bir yorum yapmak istemiyorum ama kaba kepek candır uzun süre gidiyor, besleyici, mite ve koku riskini de azaltıyor yıllardır kullanırım, kalın kepek yanında yulaf ezmesi de kullanabilirsiniz muhteşem bir ikili oluyor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt